Kā veikt istabas mērījumus, špikeris “attālajiem klientiem”

Šajā rakstā mēs apsvērsim vienu svarīgu jautājumu, kas būs noderīgs daudziem. Gan tiem, ar kuriem mums būs jāstrādā nākotnē, gan tiem, kuri ar saviem arhitektiem un dizaineriem sazinās attālināti.

Neliels priekšvārds. Bieži vien mēs strādājam pie projektiem attālināti. Tas nozīmē, ka dzīvokļa īpašnieki, kuriem es daru dizaina projektu, ir tālu prom. Nekādu grūtību tas neizraisa. Izņemot telpas izmērīšanu. Tos (mērījumus) veic paši dzīvokļu īpašnieki. Un tagad, sīkāk un skaidrāk par to, kā pareizi veikt dzīvokļa mērījumus un tos vizuāli noformēt. Starp citu, zemāk sniegtā informācija var būt noderīga arī tiem, kas paši plānos dzīvokli, lai vēlāk būtu kaut kas, ar ko varētu atnākt tapešu, krāsu vai citu apdares materiālu salonā. Jebkurā gadījumā dzīvokļa vai atsevišķas istabas rasējums nebūs lieks.

Lai uzsāktu darbu, mums ir nepieciešamas šādas lietas:

  1. Mērlente (varat paņemt nelielu, no 3 līdz 5 metriem).
  2. Pēc iespējas lāzera tālmērs vai vienkārši – lāzera mērlente. Kāpēc pēc iespējas? Tāpēc ka bez šī ierīces arī var iztikt. Bet ar viņu daudz ērtāk. Pirkt to, protams, nav vērts, bet jūs varat to vienkārši iznomāt.Tas nav dārgi.
  3. A4 papīra lapas. Paņemiet krautni.
  4. Mape-planšete vai jebkurš ciets plakans objekts, uz kura jūs varat ievietot papīru, lai būtu ērti uz tā rakstīt.
  5. Protams kaut kas, ar ko mēs rakstīsim. Vēlams divas krāsas (pēc tam sapratīsiet kāpēc)
  6. Paņemiet arī kaut ko, ar ko jūs varēsiet nofotografēt telpās.

Mērīšanas process.

Paņemiet A4 lapu. Katrai istabai būs atsevišķa papīra lapa. Tas tiek darīts, lai neveiktu visa dzīvokļa mērījumus vienā lapā. Pretējā gadījumā jūs nevarēsiet neko saprast. Piemēram, pieņemsim, ka mums ir istaba ar lodžiju. Lapas augšējā daļā rakstām „Istaba Nr. 1” un zīmējam telpas kontūru ar zīmuli vai melnu pildspalvu. Starp citu, ja jums ir grūti izdarīt zīmējumu uz tukšas papīra lapas, varat paņemt milimetru papīru.

Tālāk izmēriet telpu. Norādiet zīmējumā visus izmērus, kas mums ir nepieciešami plānā. Darām to, izmantojot jau citu krāsu. Piemēram, zilu pildspalvu. Tas tiek darīts ērtības labad, lai lapā būtu skaidri parādīti gan sienu kontūri, gan to izmēri. Mēs izmērām visu: attālumus līdz logiem, durvīm, sienu izmērus. Neaizmirstiet par telpas vispārējiem izmēriem (gar un šķērsām). Sienu biezums arī ir svarīgs. Un istabas centrā uzrakstiet augstumu no grīdas līdz griestiem, un atzīmējiet to ar burtu “h”. Norādiet ar noapaļošanu līdz desmitiem: ja izmērs ir 443, tad rasējumā būs 440. Jā, visi izmēri ir milimetros. Un arī, ja telpā ir izvirzītas daļas, kolonnas, nišas un padziļinājumi – tas viss ir jāizmēra un jānorāda uz lapas. Galu galā, jums būs tāda shēma.

Plāns ir gatavs. Ejam tālāk, un nākamais solis ir logu un durvju ailas. Vienkārši sakot – logi un durvis. Atstājiet lapu ar plānu un paņemiet tīru.

Augšējā daļā rakstām: „Istaba Nr. 1. Logi un durvis”

Zīmējam sienas ar logiem un durvīm. Lapā arī atstājiet nedaudz brīvas vietas, vēlāk paskaidrošu, kāpēc.

Tagad izmērām palodžu, logu, sliekšņu un durvju augstumu. Un nebūs lieks, ja mēs dublēsim dažus plāna izmērus.

Tad vēl viena svarīga detaļa – apkure. Ja telpā ir apkures stāvvadi (parastas caurules no grīdas līdz griestiem), tos arī atzīmējam. Apkures radiatorus varat nenorādīt, jo nepieciešams, tos var viegli pārvietot. Bet ar apkures komunikācijām neko nevar izdarīt. Uz sienas rasējuma zīmējam caurules (vienu vai divas, tas viss ir atkarīgs no sistēmas jūsu mājā) un parakstām “apkure”. Tajā pašā lapā mēs sniedzam nelielu plāna fragmentu, uz kura mēs norādām apkures stāvvada caurules.

Vēl viens svarīgs jautājums. Pievērsiet īpašu uzmanību sanmezgliem. Sanmezglu plānos ir jānorāda, kur atrodas kanalizācijas, kā arī karstā un aukstā ūdens caurules. Un neaizmirstiet par ventilācijas atveri, proti, norādiet, kādā augstumā, cik milimetros līdz tuvākajai sienai un kādi izmēri. Zemāk ir sanmezgla fragmenta plāna piemērs, kur ir norādīti tikai inženierkomunikācijas (ventilācijas atvere nav redzama, bet domāju, ka jūs pati saprotat, kā to izdarīt). Cauruļu diametru var nenorādīt, jo visas šīs lietas ir zināmas un tās nav īpaši nozīmīgas projektēšanai.

Pievērsiet uzmanību arī ventilācijas atverei virtuvē! Kur būs novietots ventilācijas kanāls pašā dzīvoklī – tas kļūs skaidrs no vispārējā attēla. Bet plānā ir jānorāda precīza atveres atrašanās vieta.

Tas ir viss. Visbeidzot, ērtības labad jūs varat atzīmēt savā plānā: „Istaba Nr. 1”, „Istaba Nr. 2” utt.